СНІД – ОБЕРИ ЖИТТЯ»


«СНІД – ОБЕРИ ЖИТТЯ»
Слайд 1
1.Життя людей – то наче свічки,
Які горять в нічній пітьмі.
Течуть, неначе воску річки,
Кудись змарновані роки.
2. Думки – то полум’я вогню.
А вчинки – лише чорний дим.
Що зараз начебто важливе –
Вже завтра відліта пустим.
3. Хвороби косять нам життя,
Мов у вогонь дме вітерець.
Сьогодні в щасті все буття!
А завтра? Все… Всьому кінець.
4. Та ми живем життям своїм,
Марнуючи за миттю мить,
Ніхто не думає над тим,
Ще скільки свічечці горіть.
По – черзі виходять 6 студенти, у руках вони тримають свічки, які символізують періоди життя людей. Слайд 2
1.      Коли дитина народжується, її свічка тільки починає горіти. Тремтливий вогник поступово розгорається , але він може згаснути будь – якої миті від легенького вітру, як дитина від хвороби. Тому батьки і прикривають це полум’я долонею, щоб їхня дитина мала шанси на довге життя.
2.      . Виростаючи, дитина стає підлітком. Вогонь ще тріпотить, не маючи змоги заспокоїтися, наче характер підлітка, але він уже не такий нестабільний.

3.      . Пізніше людина переходить в юність. Четверта частина свічки згоріла, вогонь заспокоївся, але його колір постійно змінюється, так само, як думки та емоції змінюються в головах юних людей.

4.      . Після юності настає молодість. Людина закінчує університет, влаштовується на роботу. Тому її свічечка дає стабільну кількість світла і тепла.

5.      . Згоріло вже дві треті свічки. Людина починає підбивати підсумки. Вона думає про те, що вона зробила за цей час, як горів її вогонь життя.

6.      . На своєму останньому етапі свічка горить найяскравіше. Це тому, що людина стає мудрою. Вона ділиться своїм теплом з оточуючими, передаючи їм свій досвід, а коли віск закінчується – гасне.
На екрані зображення свічки Слайд 3

 У нього тіло зі смутку і болю,
Бо смерть людини – його втіха.
Тому приносить стільки болю,
Тому дарує тільки лихо.
 Його слова – то мертва тиша,
Що кладовище обіймає.
Смертельні оди в тілі пише,
Яке з середини з’їдає.
 Над ним сміятись – самогубство.
Він має зброю у руках.
Та зброя – то пасивність людства,
Яке не чує в ньому страх.
 Вода – як в морі камінь точить,
Так принесе мільярди бід.
У кожному він жити хоче,
Його ім’я – підступний СНІД.
Звучить «Реквієм» Моцарта. На сцені з’являється Ангел і дівчина. Слайд 4
Дівчина ( до Ангела)
Він не буде жити, і своїм теплом
Не зможе захистити змучене чоло.
Цей страшний діагноз не лишить надій.
Очі вже погасли, він уже не мій.
Боже, як же страшно рахувати дні!
Захворіти легко, видужати – ні.
Ангел – охоронець, не лишай його,
Ангел – охоронець, збережи вогонь!
Ангел – охоронець, я тебе молю,
Хай він тепер хворий , я ж його люблю!

На сцені напис 1 грудня – день боротьби зі СНІДОМ Слайд 5
Ведучий 1. У всьому світі у ці дні дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія.Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше був проголошений 1-го грудня 1988 року Всесвітньою організацією охорони здоров'я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширенню обміну інформацією по ВІЧ/СНІДу.
Ведучий 2. У 1981 році мало хто звернув увагу на повідомлення у щотижневому звіті про захворюваність і смертність, що випускається в Атланті, в якому повідомлялося, що в Лос-Анджелесі 5 молодих юнаків захворіли рідкісною формою пневмонії і двоє з них померли. У наступні декілька тижнів додалися нові факти. У всіх хворих таємничим чином відмовляла імунна система. Слайд 6
 Світ вступив в еру СНІДу. Людство живе у страху перед цією недугою. Цифри про чисельність заражених і хворих усе зростають і стають застарілими вже на момент публікації.
Ведучий 2. Але навіть письменники-фантасти не змогли передбачити, що наприкінці другого тисячоліття нашої ери виникне така загроза для людства. Що в глибини людського організму проникне не випромінювання атомного реактора чи космосу, не новий пестицид, а представник мікросвіту – вірус-убивця, який неминуче приведе зараженого ним до загибелі.
Ведучий 1. Лікарі оперативно виявили особливості контингенту хворих: гомосексуалісти, бісексуали, повії, наркомани. Життя, вільне від усяких моральних норм і принципів, не могло не викликати покарання від Природи. І воно настало.
Ведучий 2. Широка громадськість сприйняла це як справедливу і неминучу кару грішникам. Однак, виявилося, що і праведники не уникнули страшної біди. Жертвами СНІДу стали невинні немовлята, породіллі, пацієнти, яким часто переливали кров.
Відео
Слайд 7(таблиця)
Ведучий 3.1981 — в США виявлено велику кількість випадків саркоми Капоші (рідкісний вид раку шкіри) у молодих чоловіків-геїв. В тому році від цього захворювання загинуло 128 молодих людей в США. Американським лікарем Майклом Готтлібом введено термін «СНІД».. 1982 — уперше відслідковано зв'язок СНІД з переливанням крові.
Ведучий 4. 1983 — Люк Монтан’є з інституту Пастера у Франції відкрив та ідентифікував вірус імунодефіциту людини, як вірус, що призводить до СНІД. У США за цей рік померло від СНІД півтори тисячі людей.
Ведучий 3. 1985 — в США розроблено перший тест на наявність антитіл до ВІЛ, що дало змогу перевіряти донорську кров на наявність ВІЛ. Також були встановлені шляхи інфікування вірусом СНІД.
Ведучий 4. 1987 — на сесії Генеральної Асамблеї ООН Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я (ВООЗ) прийнято глобальну стратегію боротьби зі СНІДом. В Україні зареєстровані перші 6 випадків ВІЛ-інфікування серед громадян країни та 75 випадків серед іноземців.
Ведучий 3. 1988 — 1 грудня оголошено Всесвітнім Днем Боротьби зі СНІДом. Зареєстровано першу смерть від СНІДу в Україні.
Ведучий 4. 1991 — в Україні прийнято перший Закон «Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення». Цього року Франком Муром створено символ всесвітнього антиСНІДівського руху у вигляді червоної стрічки.
Ведучий 3. 1995 — в Україні поширення ВІЛ-інфекції/СНІД набуло епідемічного характеру, зареєстровано 1490 випадків інфікування за рік.
Ведучий 4. 2001 — Вперше проведено спеціальну сесію ООН з проблем СНІДу. 2002 — помер від СНІД Франк Мур, який створив червону стрічку — символ боротьби зі СНІДом.
Ведучий 3. З 1987 р. по березень 2005 р. в Україні офіційно зареєстровано 768750 осіб ВІЛ-інфікованих громадян України та 314 іноземців. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч чоловік заражується цією хворобою.
Ведучий 4. За прогнозами деяких експертів, у разі збереження наявної тенденції кількість ВІЛ-інфікованих 2010 року сягне майже 1,5 млн. осіб, а від хвороби в цей рік загинуть до 90 тисяч осіб. Питома вага померлих від СНІДу в загальному числі померлих 2010 року становитиме близько 10%, абсолютна більшість яких — віком до 40 років.
Ведучий 1. Епідемії у всі періоди людської історії були гострим соціальним явищем. Та попри все людство намагалося боротися з ними заради майбутнього життя.
Ведучий 2. Перші, хто діагностує всі прояви хвороби, звичайно є лікарі. І сьогодні на нашому заході присутн ………Виступ гостя Слайд 8
Ведучий 1.У драмі людській небагато дій:
дитинство, юність, молодість і старість.
Роби, що хоч, ридай або радій.
Неси свій хрест. Все інше – позосталість,
Ведучий 2. Настане час, і піде все в архів.
Уламки долі винесе на сушу.
Життя – спокута не своїх гріхів,
життя – це оббирання з реп'яхів,
що пазурями уп'ялися в душу.
Ведуча 2: Слайд 9
Послухайте легенду.
        Колись давно у древньому Китаї жив дуже розумний, але дуже пихатий Мандарин (знатний вельможа). Увесь день його складався із примірок вишуканого вбрання та розмов із підданими про свій розум… Так минали дні за днями, роки за роками… Аж ось країною пішов поголос, що неподалік від кордону з’явився мудрець, найрозумніший за всіх на світі. Дуже розлютився на те Мандарин: «Хто може називати якогось там ченця найрозумнішим на світі?». Але вигляду про своє обурення не подав, а запросив мудреця до себе у палац. Сам же задумав обдурити його: «Я візьму у руки метелика, сховаю його за спиною і запитаю, що в мене в руках – живе чи мертве? І якщо ченець скаже , що живе -   я розчавлю  метелика, а якщо мертве – випущу його!
       І ось настав день зустрічі. У залі зібралося багато людей, усім кортіло послухати словесний поєдинок найрозумніших людей у світі.
      Мандарин сидів на високому троні, тримав за спиною метелика і з нетерпінням чекав приходу ченця. Аж ось двері відчинилися і до зали ввійшов невеликий, худорлявий чоловік. Він підійшов до Мандарина, привітався і сказав, що готовий відповісти на будь-яке його запитання.
Мандарин сказав: « Скажи но мені, що я тримаю в руках – живе чи мертве?».
Мудрець трохи подумав, усміхнувся й відповів: «Усе в твоїх руках». Збентежений Мандарин випустив метелика з рук і той полетів на волю, радісно тріпочучи своїми яскравими крильцями. Отже, лише від вас залежить, чи буде ваше життя довгим і щасливим.

Слайди «10 основних фактів, які молодь має знати про ВІЛ/СНІД»
Слайд 10
1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини – ВІЛ, призводить до смертельної хвороби – синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД). ВІЛ та СНІД – невиліковні.
2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почуватися добре довгі роки, навіть, якщо вона є носієм вірусу.
3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.
4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.
5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо ВІЛ- інфікування.
6. Найбільш уразливі молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров'ю.
7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.
8. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров'я і, в першу чергу, центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до – та післятестовим консультуванням.
9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо.
10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, – це порушення прав людини.
Під кінець слайд 11«Зроби свій вибір – збережи життя»
Ведучий 1
 Здоров’я – це ранок зі свіжим повітрям,
Це сонце, що гріє ласкаво й привітно.
 Це хвилі Дніпра, що нам сили дають.
Бери це сміливо, мій друже, і в путь.

Ведучий 2.
 Здоров’я – це смак свіжих ягід дозрілих,
Це спорт, що дає нам наснагу і силу.
.Це сон, що на крилах нам зорі несуть.
Усе це з собою узять не забудь.

Ведучий 3.
Та тільки на цьому шляху пам’ятай:
Цурайся цигарки , від чарки тікай,
 І знай, любий друже, у цьому житті,
Чи бути здоровим – вирішуєш ти!
Ведучий 1.
Коли день ще на початку,
Довго в ліжку не лежи,
Не лінуйсь, зроби зарядку,
І до школи ти біжи.
Ведучий 2.
Здоров'я – це багатство,
Яке Господь нам дав,
І треба, щоб з дитинства
Його ти цінував.
Ведучий 1.
Здоров'я не придбаєш
За гроші, пам'ятай.
Його від Бога маєш,
Про це не забувай.
Ведучий 2.
Бережи здоров'я змалку,
Бо хазяїн тіла – ти.
Щоб життя прожити довге,
Себе треба берегти.
Ведучий 3. Завжди, постійно і усюди
Вирішувать лише тобі,
Що із здоров’ям твоїм буде.
Не треба шкодити собі.
Ведучий 4. Як об’єднаємось в родину.
То згинуть дні негод сумні.
І у одну прекрасну днину
Ми разом скажем: СНІДу – «ні»! слайд 12
 Ведучі разом:   ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Життя – це шанс, лови його.
Життя – це краса, милуйся нею.
Життя – це радість, насолоджуйся нею.
Життя – це виклик, прийми його.
Життя – це коштовність, цени це.
Життя – це скарб, бережи його.
Життя – це любов, пишайся нею.
Життя – це таємниця, відкрий її.
Життя – це обіцянка, виконуй її.
Життя – це гімн, заспівай його.
Життя – це боротьба, почни її.
Життя – це повітря, дихай ним.
Життя – це щастя, заслужи його.

Пісня  Береги  любовь
Имеешь право промолчать в ответ,
Но помни, что назад дороги нет,
Сверни с короткого пути –
Вовремя сойди
С поезда в один конец.
Ведь рядом те, кому так нужен ты,
Дари им песни и дари цветы,
Любым печалям вопреки
И убереги душу их от пустоты.
Береги любовь, береги свой мир,
Помни и пойми – мы рождены,
Чтоб быть счастливыми людьми.
Береги свой дом ,души и сердца,
Поверь, что это ближе чем нам кажется
Играет лучик солнца на стене,
Рассвет бывает даже на войне ,
И снова свет рассеет тьму,
Радуйся ему – этот свет живет во мне.
Имеешь право промолчать в ответ,
Но помни, что назад дороги нет
Сверни с короткого пути,
Во время сойди
С поезда в один конец.
Береги любовь, береги свой мир,
Помни и пойми – мы рождены,
Чтоб быть счастливыми людьми.
Береги свой дом, души и сердца,
Поверь, что это ближе чем нам кажется

Комментариев нет:

Отправить комментарий